Netradiční festival bez bariér a hranic začíná v 16 hodin a kromě skvělé muziky nabízí také představení projektu ochranné značky Práce postižených a řadu dalších bohulibých projektů. Chybět nebude například Martina Sáblíková, která festival podpořila, a celá řada dalších osobností.

„Podle mého názoru je tato akce správnou cestou, jak běžné veřejnosti představit svět lidí, kteří žijí mezi námi, ale o nichž stále ještě příliš málo víme,“ uvedl radní Jiří Janeček, který akci podpořil.

„Naše společnost se stále ještě potýká s mentalitou vzniklou za minulého režimu, který měl sice humanity plná ústa, ale zdravotně postižené se snažil oddělit, skrýt a jejich problémy tabuizovat. Bude trvat ještě dlouho, než se tento postoj společnosti změní. Věřím, že i díky této akci, na které veřejnost může vidět, co tito lidé i přes svůj handicap dokáží, se změní pohled třeba i některých zástupců firem a umožní jim uplatnit se na trhu práce.“ O významu festivalu svědčí i to, že ho podpořilo hlavní město Praha také finančně.

„Na počátku byla myšlenka a zájem udělat dobrou akci, která přiblíží život postižených trochu jinak. Chceme ukázat, že všichni musíme táhnout za jeden provaz. Nejde pouze o jednotlivce, jde o celou společnost,“ říká Hana Potměšilová, organizátorka festivalu.

„Osoby s handicapem potřebují pouze dostat šanci. Chceme, aby si každý mohl vyzkoušet na vlastní kůži, s čím vším se musí zdravotně postižení lidé vyrovnávat každý den, v čem jsou dobří, v čem nás mohou namotivovat. Na našem festivalu se potkáte s lidmi, které nezlomilo jejich postižení, ale stalo odrazovým můstkem pro další život.“

Na festival je vstup zdarma, a to i proto, že se všichni účinkující vzdali honorářů, a navíc se i přes hospodářskou recesi objevilo dost sponzorů. Vstříc vyšly kromě magistrátu i radnice Prahy 4 a Prahy 7.