Mikrobusy se dostanou všude

„Přechod na mikrobusy je krok dopředu, protože za méně peněz jsme schopni nabídnout více linek a zahustit síť z hlediska postavení linek i intervalů a můžeme linky vést hůře prostupnými a pro běžné autobusy nedostupnými prostory,“ uvedl radní Milan Pešák. Tím je například prostor Vinohradské nemocnice.

Na linky navazuje individuální doprava

„Je dobré, že na tyto pevně stanovené linky navazuje doprava společnosti Societa od domu k domu, či od domu ke kanceláři apod.,“ upozornil Pešák. „Při posuzování úrovně dopravy v této oblasti je na tom Praha v evropském srovnání velmi dobře, například ozvučení linek autobusů a tramvají, tak aby nevidomý člověk věděl, kde je, v postatě není nikde, a pokud ano, tak jen na několika vybraných linkách,“ řekl Pešák. Navíc i navigační systémy pro nevidomé jsou na vysoké úrovni.

Invalidé pomáhají invalidům

„Předností projektu, který je z části placen Prahou a z částí z evropských fondů, je, že se nám podařilo do projektu začlenit na 60 našich postižených občanů, kteří našli odpovídající pracovní místa,“ uvedl radní Jiří Janeček.

Je to začátek, další se chystají

„Pracujeme na dalších linkách,“ uvedl ředitel společnosti Ropid Pavel Procházka. „Měly by být zatím dvě a pokryjí Prahu 3, 4 a 5, “ dodal Janeček. Na nové lince, která se připravovala celý rok, protože musí splňovat řadu předpisů, jezdí jeden mikrobus, další je ale v záloze. Platí na ní Tarif PID. Do vozu se vejdou až čtyři vozíčkáři a další čtyři méně pohybliví či jinak handicapovaní občané.

Trasa linky pro invalidy:

Zastávka Umístění
Jiřího z Poděbrad před základní školou, v pěší zóně
Nemocnice Vinohrady v areálu nemocnice, u horní brány pro vjezd sanitních vozidel, vstřícně ulici U Vinohradské nemocnice
Plaňanská obousměrně ve stávajících zastávkách linek PID
Sídliště Malešice (směr Rektorská) ve stávající zastávce linky PID 155 před Dřevčickou ulicí
Rektorská ve stávající zastávce linky PID 155 směr Želivského
Sídliště Malešice (směr Skalka / Plaňanská) ve stávající zastávce linky PID 155 před Limuzskou ulicí
Skalka ve stávající výstupní zastávce v obratišti
Poliklinika Zahradní Město obousměrně ve stávajících zastávkách linek PID
Centrum Zahradní Město (výstupní) ve stávající zastávce linky PID 101 pro směr Topolová
Centrum Zahradní Město (nástupní) ve stávající zastávce linky PID 195 pro směr Poliklinika Zahradní Město