Neziskové organizace a občanská sdružení na veletrhu seznámí návštěvníky s nabídkou svých služeb pro sociálně znevýhodněné děti a mládež, pro seniory, pro tělesně a mentálně handicapované nebo pro osoby ohrožené domácím násilím. Zároveň se představí pestrý výběr volnočasových a vzdělávacích činností.

„Chceme, aby zde byly prezentovány všechny znevýhodněné skupiny a nikdo nebyl opomenut. Proto jsme oslovili přes sto organizací a občanských sdružení, která se starají o různě sociálně znevýhodněné skupiny obyvatel. Praha považuje péči o potřebné za jednu ze svých priorit,“ uvádí radní hl. m. Prahy pro sociální oblast Daniel Hodek, který převzal nad celou akcí záštitu.

Patrony projektu jsou sportovec Martin Zach, který je mimo jiné také patronem občanského sdružení Caballinus nabízející hipoterapii nemocným dětem, a Šárka Táborská, předsedkyně výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku MČ Praha 1. Ta je i iniciátorkou celé akce.

„Veletrh sociálních služeb na Střeleckém ostrově organizovala v minulých letech pouze Městská část Praha 1. Letos poprvé ho pořádá Magistrát hlavního města Prahy, a jeho význam i dosah se tak výrazně zvyšuje. To je pro sociálně znevýhodněné skupiny nesmírně důležité. Každá taková akce mimo jiné přispívá k toleranci většinové komunity vůči sociálně slabším spoluobčanům,“ popisuje Šárka Táborská.

Celou akcí provede a zároveň i vystoupí hudební duo Těžkej Pokondr. Návštěvníkům v průběhu odpoledne zazpívají Petra Janů, Ondřej Ruml a dětský sbor Kampata.

Na děti i dospělé čeká řada různých aktivit, soutěží a sportovních disciplín. Nebudou chybět dva skákací hrady, překážková dráha, skákání v pytli, kolečkování, kroket nebo nafukovací stěna. Všichni si také mohou vyzkoušet slepeckou trať. Pro děti bude připravená výtvarná dílnička a malování na obličej a na závěr se kdokoliv může nechat vyfotit ve fotostánku s různými rekvizitami.   

S činností jednotlivých organizací se budou moci návštěvníci seznámit přímo u jednotlivých stánků, kde budou působit zástupci konkrétních organizací. Těšit se můžou i na občerstvení za mimořádně „příznivé“ ceny, které nabídne společnost DELICATO RESTAURANTS. Příkladem je párek v rohlíku za 8 Kč či malinovka za 10 Kč.

Více informací:
Bližší informace k akci Vám poskytne Markéta Hájková na tel. 773 971 773.
Vstup na akci je zdarma Pozvánka na akci ZDE