Přípravy čtvrtého ročníku projektu Cesta za snem vozíčkáře Heřmana Volfa jdou do finále. V současné době jsou již známa jména 18 handicapovaných dětí, pro které Heřman překoná vzdálenost 2000 km mezi Prahou a norským Oslem, a to jen za pomoci svých paží. Cesta do norského hlavního města na pomoc postiženým dětem odstartuje 15. června 2012 z Mariánského náměstí v Praze.

Usednutím na vozík život nekončí

Projekt Cesta za snem vozíčkáře Heřmana Volfa a společnosti MILD production pomáhá již čtvrtým rokem. Hlavním posláním je šíření myšlenky, že usednutím na invalidní vozík život nekončí. Motivační projekt bude opět pomáhat také konkrétně. Letošní, čtvrtý ročník CESTY ZA SNEM nese podtitul Cesta za sny našich dětí. Ve spolupráci s Nadačním fondem Cesta bezpečí a Českou abilympijskou asociací hodlá Heřman Volf splnit sny 18 dětem s postižením pohybového aparátu.

Děti, podle kterých bude pojmenováno 18 etap cesty do norského Osla, byly vybrány z celé České republiky. Produkční tým projektu navštívil všech 18 rodin s kamerou. Vznikl tak unikátní materiál mapující osudy a sny jednotlivých dětí. „To, co jsme během těch několika dní natáčení zažili, předčilo naše očekávání. Tím, že jsme děti poznali, se náš vztah změnil. Není to už jen touha pomoci, náš vztah je osobní. Poznali jsme jejich životy, pustily nás k sobě, do svých rodin. Všechny tyto děti mají něco společného, životní energii, sílu, touhu, vytrvalost a chuť žít. Věřím, že jejich entuziasmus nakazí každého, kdo se s nimi díky projektu seznámí,“ říká producent Cesty za snem Miloslav Doležal. Jednotlivé video medailonky jsou postupně zveřejňovány na internetu. Prohlédnout si je můžete na oficiálních stránkách projektu v sekci cestazasnem.cz  nebo na www.facebook.com/Cesta.za.snem.

O čem děti sní?

„Nejčastěji se mezi přáními objevovala výpočetní technika nebo sportovní pomůcky, jako je tandemové kolo, tříkolka či motomed. Na druhé straně jsme dostali také spoustu netradičních přání. Například Jirka Černohorský z Bolatic si touží poprvé zaplavat v moři, Maruška Večeřová z Lipoltic by chtěla strávit víkend na safari v Hradci Králové a Marek Hrnčál z Košumberku by rád dal dohromady hudební skupinu na muzikoterapii,“ prozradila Aurin Nedbalová, ředitelka Nadačního fondu Cesta bezpečí, jež si vzala za své naplnění dětských snů.

Jedním z dětí, pro které Heřman Volf pojede, je Marek Hrnčál: http://vimeo.com/41691404

Na cestě s dětmi v batohu

Do startu závěrečné expedice zbývá už jen pár týdnů. Hlavní aktér, Heřman Volf, který už na svém kole pokořil Paříž, Banskou Bystrici a Řím, je vývojem situace nadšený. „Když se dívám na děti, za které pojedu, cítím se opravdu šťastný. Všechny pojedou pořád se mnou. Budu je mít vzadu „v batohu“ a budu se k nim obracet, kdybych náhodou ztrácel sílu,“ směje se šestačtyřicetiletý neprofesionální cyklista Heřman Volf.

Více informací najdete na www.cestazasnem.cz.