Jeho cesta povede v 18 etapách přes Německo, Dánsko, Švédsko do 1700 metrů nad mořem pod norský vrchol Gaustatopper. Zároveň se tak splní sen 18 handicapovaných dětí, kterým pomůže jejich sny splnit nadační fond Cesta bezpečí.

Pomáhá imobilním spoluobčanům

„Nadační fond Cesta bezpečí založila firma Secar Bohemia, která vyrábí zabezpečovací zařízení Sherlog. Náš fond například přispívá imobilním lidem na řidičské průkazy, na nákup a úpravy vozidel, ale také zajišťujeme hlídaní takových vozů zařízením Sherlog,“ uvedla ředitelka nadace Cesta bezpečí Aurin Nedbalová.

Souhra se sny

 Projekt Cesta za snem našich dětí obohatil Nadační fond Cesta splněním přání 18 handicapovaným dětem. „Měly přání skutečně různá, od nového vozíčku přes různé rehabilitační pomůcky a počítače až po vířivku a bazén, které ale opět slouží k rehabilitaci,“ řekla Aurin Nedbalová.

Počtvrté to nebylo naposledy

Primátor Bohuslav Svoboda vyjádřil lítost, že čtvrtá Cesta za snem Heřmana Volfa je poslední, protože na počátku bylo slovo vyjet na všechny světové strany. „Doufám, že se najde možnost jak pokračovat,“ uvedl B. Svoboda. A tak zřejmě není konec. „Nebudu mluvit za Heřmana, ale myslím, že konec není. Například na příští rok chystáme Cestu kolem Prahy ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi. A těch nápadů může být víc, je tu nejvyšší i nejnižší místo apod.,“ naznačila směr Aurin Nedbalová. A samozřejmě, že dojde na plnění přání handicapovaných dětí. „Doufám, že se k našemu projektu přidají i další,“ uvedla A. Nedbalová.

Sledujte cestu Heřmana Volfa

Cestu Heřmana Volfa, lze sledovat on-line díky tomu, že má s sebou zařízení Sherlog. Podrobnosti najdete na stránkách Nadace Cesta Bezpečí a také na stránkách projektu Cesta za snem našich dětí. Nad akcí převzal záštitu primátor Bohuslav Svoboda a velvyslanec Norského království v ČR Jens Eikaas.