Trasu dlouhou 2.222 km chtějí závodníci urazit za 111 hodin. Projekt má za cíl sjednotit hendikepované a zdravé. Každý z jednatřiceti týmů je navíc patronem člověka krátce po úrazu nebo nemoci, který se s hendikepem teprve učí žít. Letošní třetí ročník nese podtitul: Jedeme v tom všichni!

Na startu stál i osmičlený tým Prahy, který reprezentují politici i zaměstnanci magistrátu či městských organizací. Hendikepovaným členem týmu je Václav Kubička, člen sportovního klubu Jedličkova ústavu. „Budeme jezdit v hodinových intervalech. Loni jsme to absolvovali za 90 hodin, takže doufám že čas bude podobný, spíš si to chceme užít,“ uvedl kapitán týmu Zdeněk Hübner z odboru sportu a volného času magistrátu.

Na Opel Handy Cyklo Maratonu jede i Praha. Foto: Ivan KuptíkPražáky na trať vyprovodil výstřel z pistole, které se ujala náměstkyně primátorky Eva Kislingerová. „Mám jen jedno přání, ať ve zdraví dojedou,“ okomentovala závod, který má i další rozměr – spolupráci sportovců v různé kondici a různých hendikepů.   

Cíl Opel Handy Cyklo Maratonu 2015 je v parku Ladronka v Praze 6. V sobotu 1. 8. 2015 kde začíná od 15:00 celodenní program. Exhibice, prezentace, soutěže, sportovní trenažéry, koncerty kapel. Večer je pak na programu slavnostní vyhlašování výsledků a uzavře ho vystoupení skupiny Mandrage. Vstup je pro všechny zdarma.