Na adrese www.touchableprague.com soustředila agentura na jednom místě přehledně informace o českých památkách, které nabízí prohlídky a speciální služby nevidomým z Čech i zahraničí.

Národní galerie vede

„Návštěvníci na webu najdou tipy na výlety a praktické informace o přístupných památkách v Praze i v českých regionech. Na své si přijdou milovníci umění, historie i přírody,“ uvedla Lea Skanderová, autorka projektu. V průvodci nechybí Muzeum hlavního města Prahy a celkem třikrát je v něm zastoupena Národní galerie v Praze. „Hmatové expozice, výstavy a edukační programy jsou v Národní galerii Praze od 80. let 20. století nedílnou součástí péče o zrakově znevýhodněné návštěvníky, jsou ve třech stálých expozicích NG: v klášteře sv. Anežky České, ve Schwarzenberském paláci a v paláci Kinských. Za třicetiletou systematickou taktilní prezentaci uměleckých sbírek návštěvníkům s poruchami zraku ocenila Národní rada osob se zdravotním postižením loni Národní galerii v Praze cenou „MOSTY 2013“ v kategorii Instituce veřejné správy,“ sdělila tisková mluvčí NG Eva Kotyzová.

Najdou se další?

„Výčet není konečný, doufám, že přátelských míst bude rychle přibývat. Na příklad na konci listopadu se nevidomých a slabozrakým zpřístupní Muzeum jižního Plzeňska,“ dodává Lea Skanderová.