V rámci aktivity rekvalifikace jsou klientům nabízeny vouchery, které jim umožňují vybrat si instituci a obor, ve kterém si chtějí zvýšit kvalifikaci. „V loňském roce jsme v rámci aktivity vzdělávání a rekvalifikace poskytli 169 voucherů. Kariérního poradenství pak využilo 94 klientů,“ popisoval ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján, do jehož kompetence projekt spadá.

V rámci pomoci lidem s handicapem je také zajišťována bezplatná přeprava do zaměstnání nebo do míst rekvalifikačních a vzdělávacích kurzů. „I o tuto službu je mezi klienty velký zájem. V loňském roce jsme tímto způsobem uskutečnili 4018 jízd speciálně upravenými vozy,“ doplnil ředitel Ján k další aktivitě realizované v rámci projektu.

I když je projekt určen klientům od 18 do 65 let, nejpočetnější skupinou jsou handicapovaní lidé od 25 do 54 let. Těch se v loňském roce zapojilo do projektu 205. Druhou početnou skupinu pak tvořili zájemci ve věku nad 55 let. „Zajímavostí je i to, že téměř dvě třetiny z celkového počtu zájemců o projekt tvoří ženy,“ doplnila manažerka projektu Dita Petrová.  Do něj se mohou stále zapojovat další zájemci. Podmínkou je trvalé bydliště v Praze nebo minimálně půlroční pobyt v hlavním městě. Klienti musí být ve věku od 18 do 65 let, avšak nesmějí mít status studenta. Dále musí být držiteli průkazu TP, ZTP nebo ZTP/P, anebo uznáni Českou správou sociálního zabezpečení za osobu invalidní v 1., 2. či 3. stupni.

Projekt je realizován Magistrátem hlavního města Prahy ve spolupráci s Centrem sociálních služeb Praha, p. o., a spolufinancován Evropským sociálním fondem v rámci operačního programu Praha – Adaptabilita.

Bližší informace o projektu se dozvíte na www.vmpraha.cz.