Občanské sdružení Mathilda bylo založeno na konci loňského roku a jeho jádro tvoří nejbližší spolupracovníci hraběnky Mathildy Nostitzové. Paní hraběnka již téměř dvacet let pomáhá v České republice nevidomým. Za tu dobu uspořádala řadu významných společenských událostí, získala řadu ocenění a přispěla i významnou finanční částkou na aktivity, které se týkají pomoci nevidomým lidem. Pomáhat ale může každý v rámci svých možností. Třeba tak, jako to dělaly babička i maminka paní hraběnky Nostitzové – chodily číst nevidomým. Stálo je to jen trochu času. I proto se paní hraběnka rozhodla, že se více zaměří na konkrétní projekty, které pomohou lidem se zrakovým postižením. Svoje jméno propůjčila občanskému sdružení Mathilda, ve kterém svoje aktivity zároveň realizuje.

Občanské sdružení Mathilda hledá stále nové cesty, jak podpořit organizace a projekty, které nevidomým lidem smysluplně pomáhají.  Lidí, kteří špatně vidí anebo jsou úplně nevidomí, je mezi námi stále hodně a hlavně oni sami vědí nejlépe, jakou pomoc potřebují. Hlavní myšlenkou sdružení je spojit dohromady lidi, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří pomáhat mohou a chtějí, a s těmi, kteří vědí jak pomoci.

Kupte si kalendář

Jedním z kroků jak lidi získat pro dobrou věc je vznik speciálního kalendáře na rok 2010. Je zcela zaměřen na podporu výcviku vodicích psů pro nevidomé. Konkrétně na chov a výchovu malých štěňat, budoucích vodicích psů. Výtěžek z prodeje jednoho kalendáře odpovídá nákladům na jeden týden výchovy jednoho štěněte.

Součástí kalendáře jsou portréty osobností, které na projektu participují. V kalendáři se tak objeví Eva Holubová, Zdeněk Svěrák, Marta Kubišová, Jiří Bartoška, Karel Schwanzenberg, Marek Eben, Lukáš Pollert, Varhan Orchestrovič Bauer, Dagmar Havlová, Václav Havel, Jan Tříska, Miloš Forman a samozřejmě také Mathilda Nostitzová. Autorem je fotograf Antonín Malý.

Kalendář je barevný, rozměru A3+ (32x48 cm), 14 listů (titul, prosinec 2009 a 12 měsíců 2010). Cena jednotlivého kalendáře: 500,- Kč, při odběru 50 ks a více: 350,-/kus.

Takže i vy můžete přispět formou neomezeného nákupu kalendářů (faktura) nebo finančním darem (darovací smlouva) – č.ú. 227201552/0300