Slavnostní otevření stezky se uskutečnilo v pátek 22. června na Slunečním náměstí v Nových Butovicích, nedaleko radnice Prahy 13. Proběhlo za účasti předsedy Klubu českých turistů Jana Stráského, náměstka ministra zdravotnictví Ferdinanda Poláka, zástupců starosty Prahy 13 Aleše Marečka a Davida Zeleného, generálního sekretáře KČT Mojmíra Nováčka, zásupců Pražské organizace vozíčkářů a občanského sdružení Prosaz, které pomáhá zdravotně postiženým.

Okruh dlouhý téměř šest kilometrů vede po zpevněných a bezpečných komunikacích je vyznačen speciálními turistickými směrovkami s logem vozíčkáře a je na ní umístěno šest informačních panelů. Ze Slunečního náměstí vede směrem k Prokopskému údolí, poté odbočuje do Centrálního parku Prahy 13 a od Kulturního domu Mlejn se vrací parkem zpět na Sluneční náměstí. 

„Pro Prahu 13  je velká čest, že první stezka pro vozíčkáře v Praze je právě u nás,“ říká starosta městské části David Vodrážka. „Snažíme se dlouhodobě o to, aby naše komunikace byly bezbariérové, a na této prospěšné akci jsme se rádi podíleli.“  Klub českých turistů značí turistické trasy a udržuje značení více než 120 let. Od roku 2009 vyznačil také již čtyři trasy pro vozíčkáře – v Brně, v jižních Čechách, v Plzni a v Hradci Králové.

Podívejte se, kudy vede stezka zde.

Tisková zpráva MČ Praha 13