Bezproblémové je cestování po Praze: na webu dopravního podniku se dozvíte vše o bezbariérovém cestování, ve vyhledávači spojení můžete preferovat volbu nízkopodlažního spoje, tramvají i autobusů.

Magistrát hlavního města a radnice městských částí obnovou pražských komunikací dbají na komfort osob s menší pohyblivostí, tedy i na rodiče s kočárky. Přechody na křižovatkách jsou upravovány s ohledem na větší bezpečnost a sjezd do silnice bývá snížený. Na potřeby rodin myslí také nákupní centra, na jejichž parkovištích dnes standardně bývají vedle vyhrazeného parkování pro občany s tělesným postižením také místa pro rodiny s dětmi.

V Praze se dá volný čas trávit s dětmi za každého počasí – dobrým pomocníkem se pro vás může stát městský web věnovaný parkům a zeleni s interaktivní mapou, pomocí níž najdete vhodný prostor, třeba i s dětským hřištěm.

Z městských organizací můžeme doporučit zoologickou zahradu, botanickou zahradu, Divadlo Minor nebo Divadlo Spejbla a Hurvínka, které pro rodiny s dětmi nabízejí plnou vybavenost.