Cesta do Norska vyšla

V divadle Archa v Praze se sešly děti s postižením pohybového aparátu ze všech koutů České republiky, aby spolu s Heřmanem Volfem, handicapovaným amatérským sportovcem, a Nadačním fondem Cesta bezpečí, oslavili jejich velké společné vítězství. Vozíčkář Volf se letos v létě vydal na 2076 km dlouhou cestu z Prahy za Oslo. Na svém kole s ručním pohonem stanul po osmnácti dnech cesty na vrcholu nejvyšší hory jižního Norska Gaustatoppen.

Dítě za každou etapu

Každá z jednotlivých etap byla věnována jednomu dítěti, za které cyklista daný den jel. „Byla to neuvěřitelná zodpovědnost, ale také velmi silná motivace. I když jsem byl někdy naprosto vyčerpaný, nemohl jsem se vzdát. Jel jsem za konkrétní dítě. To mě drželo nad vodou,“ popsal své pocity z cesty Heřman Volf.

Pomohli sponzoři

Například Jirka Černohorský z Bolatic snil o první dovolené u moře, Marek Hrnčál z Košumberka toužil založit s kamarády kapelu, Hanička Silná z Opavy si přála tandemové kolo a třeba snem Marušky Večeřové bylo strávit dva dny na Safari ve Dvoře Králové se svou třídou. Obdarovaných dětí bylo dvaadvacet místo plánovaných osmnácti. „Měli jsme štěstí na výborné lidi, kteří se rozhodli pomáhat. Podařilo se nám sehnat sponzory i pro děti, které se původně do finální osmnáctky nedostaly. Jsme rádi, že sny jsme nakonec splnili všem přihlášeným dětem,“ vysvětlila ředitelka Nadačního fondu Cesta bezpečí Aurin Nedbalová.

Cesty ani sny nekončí

Organizátorům projektu Cesta za snem Heřmana Vofa se během uplynulých čtyř let podařilo uspořádat čtyři velké cesty do čtyř světových stran. O každé vznikl celovečerní dokument. Stejně tomu je i v případě letošní, severní mise. Film bude k vidění na konci roku. I přes to, že slavnostní Večer splněných snů byl oficiálním ukončením projektu, aktivity Heřmana Volfa nekončí. Vozíčkář se svým produkčním týmem, má spoustu nápadů a plánů a říká: „Cesty za sny nikdy nekončí!“

Více informací naleznete na www.cestazasnem.cz a na Facebooku www.facebook.com/Cesta.za.snem a na těchto odkazech: