Nová budova má podle vedení botanické zahrady především zvýšit komfort návštěvníků. Nejenže jim má poskytnout přístřeší při náhlé změně počasí, vnitřní prostor bude sloužit k přednáškám, pro různé workshopy, ale i jako čajovna.

Na střeše další expozice suchomilných bylin

„Jedná se o jednoduchou dřevostavbu s terasou. Objekt je zapasován do terénu botanické zahrady tak, aby krásně splynul,“ uvedl před časem stavební technik botanické zahrady Václav Jůzko.

Budova bude mít navíc zajímavě řešenou střechu, která má v budoucnu plnit také expoziční funkci. Podle Kláry Hrdé, refarentky pro vnější vztahy a média, se totiž v předjaří příštího roku osadí rostlinami. „Bude to směs suchomilných bylin,“ upřesňuje.

Poslední úpravy interiéru

V tuto chvíli je budova, jež bude provázána s expozicí písečné duny, těsně před dokončením. „Právě probíhají poslední úpravy interiéru,“ uvádí Klára Hrdá s tím, že součástí nového altánu budou i bezbariérové vytápěné toalety, které nahradí ty stávající mobilní.

Botanická zahrada slavnostní otevření objektu plánuje na 1. březnu 2017, přičemž zděné toalety by měly být přístupné o měsíc dříve, od 1. 2. 2017.

1