Tato aplikace, která je na webových stránkách DPP funkční již od roku 2015, umožňuje registrovaným uživatelům přijímat zdarma aktuální informace o stavu bezbariérových zařízení v pražském metru.

„Věřím, že cestující ocení bezplatné zasílání informativních SMS zpráv o stavu bezbariérových stanic metra. Novinkou je možnost výběru konkrétních stanic metra, nebo případně jednotlivých linek metra,“ uvedl Martin Gillar, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

V souvislosti s rozšířením služby dojde i k aktualizaci databáze uživatelů. Tento proces však vyžaduje novou registraci i stávajících uživatelů, kteří službu již využívají.

Aktualizace služby proběhne v noci ze soboty 30. září 2017 na neděli 1. října 2017.

Registrace uživatelů s využitím nových funkcí bude dostupná od neděle 1. října 2017 na tomto odkazu: http://www.dpp.cz/registrace/. K získání informativních SMS zpráv je třeba splnit šest jednotlivých kroků. Jedním z nich je výběr stanice metra, o které chtějí být cestující informováni (je možno vybrat i všechny stanice). Podrobný návod: http://www.dpp.cz/webova-aplikace-stav-bezbarierovych-zarizeni-se-docka-rozsireni/.

Služba bude aktivována na jeden rok, přičemž o jejím blížícím se ukončení bude uživatel informován. Prodloužení, respektive editaci služby, bude možné provést po přihlášení k uživatelskému účtu na webových stránkách Dopravního podniku.

Mapa bezbariérových stanic metra zde: http://www.dpp.cz/stav-bezbarierovych-zarizeni/.