Poslední  části kandelábru z roku 1867 se montují v těchto dnech, slavnostní rozsvícení  je připraveno na 2. prosince, kdy určitě nebude chybět ani Jan Žákovec, šéf Plynárenského muzea a viceprezident Cechu lampářů. 

Kandelábr na Dražického náměstí  je třetím, který Galerie hlavního města Prahy dala zrestaurovat. Jde o kandelábry  v Loretánské ulici a na Hradčanském náměstí. Poslední v řadě přinesl i jedno překvapení – horní část,  jak si všimnou pozorní pozorovatelé,  není z litiny natřené na tradiční zelenou, ale z patinované mosazi. Restaurátoři dosud nenašli spolehlivé vysvětlení, proč se na Dražického náměstí objevila tato slitina. Na předchozích dvou kandelábrech totiž není.

„Kandelábr navrhl Josef Eduard Wessely (Veselý) a odlili ho  v Komárovských železárnách (dnes Buzuluk, a. s.)  roku 1867 pro pražskou obecní plynárnu,“ uvedla kurátorka veřejné plastiky Galerie hl. m. Prahy Marie Foltýnová. „Kandelábr na Dražického náměstí byl  v provozu do roku 1984. Pak byl upraven na svícení elektřinou.“