Jiné, žádanější služby

Nově se jmenuje Centrum služeb PRE a již nebude poskytovat bezplatné poradenství, ale nabídne řadu jiných služeb, jako je například prodej elektrokol a elektrotepelných zařízení, půjčování měřičů spotřeby či výpočet tepelných ztrát. Od května se změní i otvírací doby. „Po téměř pětiletém fungování poradenského centra jsme se rozhodli  je upravit a přizpůsobit potřebám a nejčastějším požadavkům našich návštěvníků,“ uvedl Petr Holubec, tiskový mluvčí Pražské energetiky (PRE). „Namísto bezplatného poradenství v oblasti úspor energií budeme od května poskytovat jen zpoplatněné služby, o které mají Pražané největší zájem. Ty budeme nadále rozšiřovat,“ dodal.

Od půjčovny po revize

Nové Centrum služeb PRE se nyní zaměří na půjčování měřičů spotřeby, detektorů předmětů ve stěnách a podlahách či termokamer, na příjem zakázek ohledně změn sazby energie, úpravy odběrného místa, rekonstrukcí a revizí elektroinstalací. V nabídce nebude chybět ani možnost objednání energetických služeb společnosti PRE měření, a. s., která se zaměřuje především na oblast odečtů a měření elektřiny.

 I elektrokola se slevou

V centru si budou moci zájemci také zakoupit elektrotepelná zařízení a světelné zdroje či pořídit RFID kartu pro ovládání nabíjecích stanic PRE pro svá elektrovozidla, tzv. ePointů. „Každým rokem se zvedá zájem o zapůjčení elektrokola. Nově nyní budeme nabízet i jejich prodej. Zákazníci PRE si kola na elektrický pohon budou moci zakoupit až s desetiprocentní slevou,“ sdělil Petr Holubec.

Otvírací doba

Od května změní pražští energetici také otvírací dobu centra. Zájemci je budou moci navštívit od pondělí do čtvrtka od 9 do 18 hodin a v pátek od 9 do 12 hodin. K úpravám dochází i u ceníků výpůjček všech měřicích zařízení, která je možné si rezervovat na webových stránkách www.energetickyporadce.cz/merici-zarizeni.

Centrum energetického poradenství PRE vzniklo v září roku 2009. V roce 2013 je navštívilo přes 56 tisíc lidí, kteří si vypůjčili téměř 3500 měřicích zařízení, detektorů či elektrokol. Každý den obsloužili pracovníci centra průměrně 110 návštěvníků.