Nárůst  každý rok

„Ve srovnání s loňským rokem jde o nárůst o jeden procentní bod a proti roku 2010 dokonce o téměř šest procentních bodů,“ informoval mluvčí PVK Tomáš Mrázek. „Celkovou spokojenost nejvíce ovlivňuje profesionální přístup zaměstnanců PVK, kvalita dodávané pitné vody, vyšší vliv má také vyřešení požadavku v zákaznickém centru a na zákaznické lince,“ dodal.

I firmy jsou spokojené

O jeden procentní bod rovněž vzrostla spokojenost s kvalitou pitné vody. Letos s ní bylo spokojeno 96 procent dotazovaných. Stejné úrovně dosáhla i spokojenost s plynulostí dodávek pitné vody. Vodu z kohoutku pravidelně pije 83 dotázaných. „Nejvyšší nárůst jsme zaznamenali u firemních zákazníků, a to o čtyři procentní body na 74 procent,“ uvedl mluvčí PVK.

Kvalitní zaměstnanci

Klienti velmi kladně hodnotí také zaměstnance PVK. S jejich profesionalitou je spokojeno 97 procent účastníků průzkumu. „Téměř ke stu procent se vyšplhala spokojenost s našimi odečítači vodoměrů,“ podotkl T. Mrázek.

graf

Bytová družstva jsou aktivní

S dostatkem informací je spokojeno 83 procent a s jejich kvalitou 84 procent zákazníků. Pro firmy je hlavním zdrojem informací internet, bytová družstva preferují internet, zákaznickou linku a službu SMS Info. U domácností pak hraje hlavní roli zákaznická linka a internet, a to zejména u mladších klientů s vyšším vzděláním, starší generace dává přednost brožurám a letákům. Webové stránky za posledních dvanáct měsíců navštívilo šestnáct procent respondentů – nejčastěji zástupci bytových družstev (38 %).  Znalost značky Pražské vodovody a kanalizace je nadprůměrná. Správný název uvedlo 84 procent respondentů, nejvyšší znalost je u zástupců bytových družstev.

Telefonický průzkum, který provedla nezávislá výzkumná agentura IBRS (International Business and Research Services), s. r. o., probíhal od 1. září do 6. října 2014. Zúčastnilo se ho 700 respondentů, klientů PVK z řad majitelů rodinných domů, správců bytových domů či bytových družstev, průmyslových zákazníků a firem.