když jsem před čtyřmi lety kandidoval do pražského zastupitelstva, netušil jsem, že se stanu primátorem hlavního města. Cílem, s nímž jsem já i moji kolegové šli do komunálních voleb, bylo odstřihnout mafiánské struktury od rozhodování o městských penězích, vrátit hlavní město zpět Pražanům a připravit ho na další růst. Já osobně jsem pak měl ambici vytvořit zcela nový systém územního plánování, který by zamezil kšeftování s pozemky a připravil Prahu na další rozvoji směrem k moderní metropoli 21. století.

Ačkoli jsme ve volebním klání zvítězili, skončili jsme nejprve v opozici Po dvou letech se situace změnila, stal jsem se nejprve náměstkem primátora pro územní plánování a rozvoj. A je tomu téměř přesně rok, kdy jsem se ujal primátorského úřadu. Tedy vhodný čas na rekapitulaci toho, co je za námi.

Za poslední měsíce se nám mnohé podařilo. Přiznávám, že kvůli řešení neskutečného bince a šlendriánu, zděděného po Pavlu Bémovi, jsme neměli mnohdy ani čas na to, abychom veškeré novinky veřejnosti oznámili. Proto jsme se rozhodli, že o tom pro obyvatele nejdůležitějším, vám dáme vědět formou informační kampaně s názvem „Víte, že“. To nejpodstatnější jsme shrnuli do krátkých sloganů, které si budete moci přečíst třeba ve vozech metra, na tramvajích a jinde. Jednotlivá hesla pak vysvětlujeme srozumitelnou formou na této stránce.

V úctě,

Tomáš Hudeček, primátor


Víte,