Výstaviště bylo dlouhodobě v neutěšeném stavu. Kromě špatné či přinejmenším nedostatečné správy soukromého subjektu, se na něm podepsalo i několik požárů a povodně. Jeho případnou rekonstrukci navíc trvale a výrazně komplikoval fakt, že celý areál měla pronajatý společnost Incheba. Velkým úspěchem proto byla po dlouhých jednáních dohoda s tuto společností o ukončení nájmu. Správa celého Výstaviště díky tomu přejde, a to ještě do konce letošního roku, do rukou hlavního města. Díky tomu Praha získá možnost s areálem svobodně nakládat.

Městskému Institutu plánování a rozvoje byla zadána koncepce dalšího rozvoje Výstaviště. Koncepce umožňuje vtisknout Výstavišti takovou tvář, která za dohledu odborníků využije veškerý jeho potenciál – areál například rozdělila na několik funkčních zón podle předpokládaného účelu – sport, relaxace, kultura. Rekonstrukce začne po roce 2015. Areál se postupně začne opravovat a modernizovat. Stane se daleko přístupnější i mnohem atraktivnější pro veřejnost, než tomu bylo dosud. Předmětem konceptu pro obnovu Výstaviště v jeho jižní části se počítá s rekonstrukcí v podstatě všech objektů památkového charakteru za účelem jejich původního užití. Myšleny jsou tím Lapidárium, restaurace Bohemia i Pražan, Maroldovo panorama. A pochopitelně také Průmyslový palác, u něhož budeme navíc usilovat o multifunkční využití, tedy nejen pro oblast výstavnictví.

Severní část Výstaviště bude zase klást důraz na městskou zeleň a relaxační zónu. Zde bude místo třeba pro open-stage, stany, cirkus nebo lunapark. Cílem pro tento prostor je dosáhnout maximální variabilitu jeho využití. Bude odstraněna část oplocení a díky tomu se ku prospěchu návštěvníků propojí areál výstaviště s parkem Stromovka.

Koncepce pražského Výstaviště: