Praha získala v krajském kole soutěže Zlatý erb 2021 za projekt Pocitová mapa Zdravá Praha druhé místo. Úspěch v této soutěži, která cílí na digitální služby státní správy, zaznamenaly také městské části. Do celostátního kola soutěže postoupily městské části Praha 15, Praha-Zbraslav a Praha 2 v kategorii elektronické služby a projekty Smart City s Encyklopedií Prahy 2.

„Chytré město si musí zvolit efektivní nástroje, jak zjistit, co chtějí jeho občané. Velmi mne proto těší, že Pocitová mapa Prahy získala významné ocenění v tak tradiční a etablované soutěži, jako je Zlatý Erb. Pocitovou mapu máme spuštěnou teprve chvilku, ale už teď dodává potřebná data, co je třeba v našem veřejném prostoru změnit a jak se při utváření dále ubírat,“ říká radní hl. m. Prahy pro oblast podpory podnikání Vít Šimral.

Pocitová mapa je nástroj, který v České republice funguje již několik let a zkušenost s ním má řada měst a obcí. Pomocí pocitové mapy mohou města sbírat zpětnou vazbu od svých občanů. Ti se vyjadřují k tomu, jak se jim ve městech žije či kde tráví volný čas a případně vidí příležitosti ke zlepšení. V rámci hlavního města v pocitové mapě vyjádřilo svůj názor více jak 5 500 Pražanů, kteří označili přibližně 90 000 míst, která jsou pro ně důležitá. U přibližně 30 000 míst pak vyjádřili své konkrétní podněty. Počet zapojených v Praze může být navíc ještě vyšší, jelikož hlasování končí až 30. září tohoto roku.

„Úspěch pražské pocitové mapy v krajském kole soutěže Zlatý erb považuji za ukazatel, že projekty, ve kterých můžou on-line participovat občané a vyjádřit názor na své okolí, jsou smysluplné a je o ně mezi obyvateli zájem. O to víc mě ocenění Prahy v této soutěži těší,“ dodává radní hl. m. Prahy pro oblast bydlení a transparentnosti Adam Zábranský.

Vítězové celostátního kola Zlatého erbu 2021 budou slavnostně vyhlášeni na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v pondělí 20. září 2021 v Hradci Králové. Další informace o soutěži Zlatý erb 2021 najdete na www.zlatyerb.cz.

Výsledky krajského kola Zlatého erbu v Praze

Kategorie Nejlepší webové stránky města:

  1. Praha 12
  2. Praha 15
  3. Praha 22

Kategorie Nejlepší webové stránky obce:

  1. Praha-Zbraslav
  2. Praha-Kunratice
  3. Praha-Dolní Počernice

Kategorie nejlepší elektronická služba a projekt Smart City:

  1. MČ Praha 2: Encyklopedie Prahy 2
  2. Praha, hl. m.: Pocitová mapa Zdravá Praha 2021
  3. MČ Praha 12: Výstavba – stavební projekty

 

Další informace k pocitové mapě naleznete zde.