Park nejen pro děti

V parku najdete celou řadu herních prvků pro děti od kladin přes balanční kvádry po lanovou pyramidu. „Kromě těchto atrakcí tu najdou děti i zábavné prvky na potoce Brusnice, který parkem protéká. Celkové náklady na 2,5hektarový park činily 60 milionů korun,“ uvedl náměstek primátora Jiří Nouza. „Park je součástí stavby tunelového komplexu Blanka a na část inventáře přispěla i Praha 6,“ dodal. V parku najdete i cesty upravené pro běžce.

Vznikl i nový rybník

V jihovýchodní části parku, tedy pod šancemi a vojenským hřbitovem, vznikl rybník o roloze 1,5 tisíce metrů čtverečních. Je obložen kamenem a stane se z něj jistě příjemné odpočinkové místo. Působivá je i vyhlídka, z níž vidíte věže svatovítské katedrály, Lorety, Černínský palác, a dokonce obě pražské rozhledny – Petřín a Žižkovskou věž.

V souladu s památkáři i Hradem

V Parku bylo vysazeno 4500 keřů, 175 stromů a 3500 trvalek. Praha 6 navíc přislíbila, že bude pokračovat v restaurování desek starého vojenského hřbitova, který je na park napojen. Projekt parku byl schválen Vojenským historickým ústavem, Národním památkovým ústavem a Správou Pražského hradu.

Jméno po ministrovi

 Park nese jméno po nizozemském ministru zahraničních věcí Maxu van der Stoelovi, kterýbyl prvním západoevropským politikem, jenž kontaktoval v Praze Chartu 77, přesněji jejího mluvčího profesora Jana Patočku. „Je to tak symbolické, že se tu setkávají oba muži opět tentokrát, v pojmenování ulice a parku,“ uvedl Jiří Nouza.