Vydávání karet Opencard bylo ukončeno. Od 1. března 2016 nahrazuje Opencard nová čipová karta na MHD s názvem Lítačka. Pokud mají cestující platnou Opencard, po dobu její platnosti se pro ně nic nemění. Až jim skončí platnost karty Opencard, zažádají o novou kartu, což by stejně museli udělat, a dostanou již novou Lítačku.

Datum platnosti naleznete přímo na své kartě, z důvodu předchozího prodlužování platnosti karet však doporučujeme ověřit si platnost ve validátoru.

Po dobu platnosti je možné Opencard využívat jako kartu do knihovny, stejná podpora je zachována i v případě Lítačky. Aplikace Parkování již nebude v případě Lítačky podporována, na Opencard je však možné po dobu platnosti karty tuto aplikaci využívat. Pokud na červené kartě zbydou před koncem platnosti ještě nějaké finanční prostředky pro Parkování, budou držiteli proplaceny.

Výměna Opencard z důvodu konce její platnosti je v rámci žádosti online za splnění podmínek zdarma. Poplatek za vydání nové karty nebo výměna dříve než dva měsíce před koncem platnosti karty je zpoplatněna. Pokud je na původní kartě ještě platný jízdní kupon, bude převeden na Lítačku.

Více informací na internetových stránkách Lítačky či na portálu Praha.eu.