• Platnost karet Lítačka končících v roce 2023 se automaticky prodlouží o tři roky
    Karty Lítačka využívané zejména pro cestování v Praze a Středočeském kraji, kterým platnost končí během roku 2023, automaticky o další tři roky prodlouží pražská městská společnost Operátor ICT (OICT). Rozhodl o tom Magistrát hlavního města Prahy (MHMP) společně s OICT, která provoz karty Lítačka zajišťuje.
  • E-shop PID Lítačky s novou tváří
    Od začátku srpna je uživatelům k dispozici nový e-shop PID Lítačky. Jeho grafický redesign společně s responzivním vzhledem nabízí přívětivější uživatelské rozhraní. Registrovaní uživatelé se na nový e-shop přihlásí se stejným přihlašovacím jménem a heslem, redesignem se pro ně nic nemění.
  • Praha zastropovala jízdné v aplikaci PID Lítačka. Za celodenní jízdné lidé nezaplatí více než 120 korun
    Městská společnost Operátor ICT (OICT) rozšiřuje ve spolupráci s Regionálním organizátorem pražské integrované dopravy (ROPID) další funkcionality aplikace PID Lítačka. Nově přibylo denní zastropování jízdného – tzv. capping. Cestující, kteří si v rámci aplikace kupují jednorázové jízdenky, již za den nezaplatí více, než je cena denního jízdného. Zastropování jízdného platí na území hl. m. Prahy, tedy v pásmech P+0+B.