Víkendový program bude v trojské botanické zahradě skutečně pestrý a slibuje poznat Afriku všemi smysly. A to doslova.

Krev rozproudí africké tance

Tak například se můžete zaposlouchat do různých rytmů ze všech možných koutů Afriky – vystoupí totiž umělci z Mali, Gambie či Senegalu. A nemusíte jen pasivně naslouchat, kdo bude mít zájem, může si s interprety zazpívat, či rovnou zabubnovat.

Nebo si dát trochu do těla – krev vám rozproudí tradiční i moderní černošské tance, které v zahradě zároveň navodí atmosféru pulzující africké divočiny.

Africké speciality včetně hmyzí kuchyně

Ani chuťové buňky nepřijdou zkrátka. Ochutnáte západoafrické speciality a dobroty z Pobřeží slonoviny, fair trade produkty, osvěžující lahodné limonády,“ láká Hana Homolková z Ateliéru AfrickéSochy.cz, který se na víkendovém festivalu podílí.

A co budete moci okusit? Především sladké i slané pokrmy, které budou pro mnohé zcela neznámé. Určitě si také nenechte ujít živou kuchařskou show s vařením z hmyzu. A všichni odvážní můžou i ochutnat.

Rozdíl mezi africkými a americkými kávami

Třešinkou na dortu pak bude africká káva. Mimochodem, víte, jaký je rozdíl mezi kávami africkými a americkými? Především jsou rozličné v aciditě (kyselosti), která dodává kávě šmrnc.

Ty africké mívají aciditu vyšší, zároveň jsou ovocnější a často se svou chutí podobají čaji. Americké kávy bývají méně acidní, hutnější a se sladšími tóny.

Divadlo a dílničky pro děti

Nezapomíná se ani na nejmenší návštěvníky zahrady. Pro ně bude v sobotu nachystáno výpravné divadelní představení Dobrodružný výlet za pohádkovým dobrodružstvím africkou savanou, díky němuž se ratolesti potkají se zvířátky, ale také s nebezpečím, které může číhat na každém kroku.

Po oba víkendové dny pak děti můžou tvořit v africké školičce. Vyrobí si třeba vlastní šamanskou masku, či šamanský kámen.