„Odchov Šišky je zásadní nejenom proto, že byl spojen s řadou úskalí, ale také z toho důvodu, že jde o první mládě luskouna odchované v Evropě. Přitom je třeba zdůraznit, že tito šupinatí savci žijící v subsaharské Africe a jižní Asii jsou vysoce ohrožení nelegálním lovem a obchodem,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Šiška se těší nejen pozornosti návštěvníků či médií, ale je o ní mimořádný zájem i ve světě zoologických zahrad. Její příběh sledují i světové osobnosti ochrany přírody, jako je Jane Goodall. Názornější důkaz významu tohoto odchovu si nedokážu představit.“

První týdny života mláděte přitom nebyly bezproblémové. Šiška sice měla obstojnou poporodní váhu, byla zdravá a nechyběla jí chuť do života a rovněž matka Run Hou Tang se o ni vzorně starala, hlídala ji a přikládala si ji na břicho, problém však nastal jinde – matka neprodukovala dostatek mateřského mléka. Díky přípravkům na podporu laktace, náhradní stravě pro koťata, kterou Šiška ochotně přijímala, a v neposlední řadě díky nepřetržité péči chovatelů však brzy začala přibývat na váze.

Dnes má Šiška přes 1 700 gramů, tedy více než dvanáctinásobek své poporodní váhy. Dvakrát denně s chutí konzumuje speciální luskouní kaši, jejíž základ tvoří larvy včelích trubců. Obratně šplhá ve větvích expozice v Indonéské džungli, pečlivě prohrabává substrát a za nedlouho bude tak vzrostlá, že už ji matka neuveze na svém hřbetu. Aktivní bývá ráno po deváté hodině, hned po otevření bran zoo, a poté opět kolem 15. hodiny odpolední při krmení.