Zoo Praha je i na podzim ideálním místem k procházce. Zahrada kromě zvířat nabízí i různorodou floru, která se v tomto období krásně vybarvuje – pokocháte se barevnými listy exotických jasanů, plody platanů anebo třeba barevným keřem brslenu.  

Chladnější podzimní počasí svědčí i některým druhům zvířat – ta, pro která je zima obdobím hibernace, sice už neuvidíte, ale ostatní si rádi v barevném listí zadovádí. Chovatelé jim navíc do nich schovávají například pamlsky anebo hračky, a tak listí padá nejen ze stromů, ale lítá všemi směry.

Otužilý plavec

A některá zvířata, jako je vydra severoamerická, se v podzimním počasí i koupou. Ve svém bazénu jsou vydry k vidění každý den a po vodních radovánkách se nepotřebují ani nijak zvlášť osušit, neboť mají pro takové případy přizpůsobenou srst, která studenou vodu ke kůži nepropustí.

Vyrobte si adventní věnec z přírodnin

Koho láká tvoření, může z barevného listí, plodů, šišek a jiných přírodnin v zahradě vyrábět rozličné adventní dekorace. Například 30. listopadu v zoo připravují výtvarné dílny, kde si sami uděláte věnce, svícny a další ozdoby. Začíná se každou celou hodinu od 11:00 do 14:00 hodin. Poplatek za dílny (150 Kč) zahrnuje materiál, nezahrnuje však vstupné do zoologické zahrady. Na dílny je nutné se předem objednat přes mail kontakt@zoopraha.cz.