Popis: Areál tvoří dětské hřiště pro mladší děti, vodní svět pro všechny, lanová centra, několik sportovišť, např. na plážový volejbal, fotbal nebo hokejbal, horolezecká stěna pro dospělé a skate rampy. Dětské hřiště je plné zajímavých atrakcí. Zmínit můžeme např. stěžeň s provazovým žebříkem, domek pojatý jako loď i s kormidlem, lezecké sestavy, houpací hnízdo nebo tunel. Hřiště je oplocené, povrch tvoří kačírek a pryžové desky. Chybí stín. Podstatnou výhodou je, že v bezprostřední blízkosti můžete posedět na terase restaurace, takže neztratíte nad dětmi dohled. Výjimečnou zkušenost nabídne dětem i hravým dospělým část areálu, kde se nalézají vodní atrakce. Je zde několik Archimédových šroubů, korýtka, strouhy, pumpy, vodní mlýnky, různá kola atd. Vodu lze přehradit, pumpovat a všechna zařízení jsou funkční. Hned vedle se rozkládá lanové centrum, které je tvořeno desítkami metrů lanových překážek, mostů a je určeno dětem do 10 let. Centrum kombinuje lana s dřevěnými prvky pojatými jako různá zvířata. Najdeme tady např. dlouhého hada, krokodýla, ptáky atd. Kousek od tohoto lanového centra je ještě druhé, pro děti od 10 let a nad 130 cm. Překážky jsou náročnější a jako stvořené pro všechny, kteří milují dobrodružství. Platí se zde ale vstupné.

Nepřehlédněte: Gutovka je také plná sportovišť. U vchodu do areálu (od metra) leží skate park, který využívají nejen skateboardisté, ale také jezdci na koloběžkách. V areálu lze využít 4 hřiště na beach volejbal, hřiště s umělým povrchem na basketbal a malý fotbal nebo betonovou plochu ohraničenou mantinely vhodnou např. pro hokejbal, která se v zimě mění v kluziště. Sportoviště jsou placená. Pronajmout si je můžete v recepci, která se nachází u lanového centra. Podrobnější informace najdete na: http://www.gutovka.cz/. Součástí areálu jsou také vysoké umělé stěny pro lezení s lanem. Děti tak mohou obdivovat umění horolezců.

Doporučujeme: Abyste si mohli areál užít, je třeba vyhradit si alespoň půlden. Nezapomeňte ručník pro děti, bude se hodit! Děti také ocení plastové kelímky a jiné menší nádoby.

Sociální zařízení: Voda ano, WC ano - v restauraci a u lanového centra.

Občerstvení: Přímo u dětského hřiště je restaurace s dětským koutkem. Posedět je možné na venkovní terase. V areálu se nachází také stánek s rychlým občerstvením a několik nápojových automatů.

Doprava: Metro A, tramvaje č. 7, 26, autobusy č. 175, 188, 196 - stanice Strašnická. Parkování je možné v okolních ulicích.