Děti se mohou těšit na hravé aktivity, kde se dozvědí, jak se vyrábí tuha, seznámí se s vlastnostmi grafitu či historií tužky. Vyzkoušet si budou moci některé zvláštní výtvarné techniky. Program se uskuteční v prostředí výstavy „Hardtmuth: od uhlu k tužkařskému impériu“, která vypráví příběh architekta, vynálezce a podnikatele Josepha Hardtmutha a úspěšné firmy, kterou založil.

Na 3. a 10. prosince jsou připraveny prohlídky muzea s průvodcem a také program v Televizním studiu. Lektoři vás naučí práci moderátora, seznámí vás s televizní technikou a vy si pak můžete třeba se svými přáteli nebo rodinou natočit ve studiu jedinečný vánoční pozdrav. Výsledné video vám muzeum po zpracování zašle.

V sobotu 10. prosince se mohou děti od 10 let zúčastnit zajímavé hry, při které na stanovištích v různých expozicích muzea objeví jednoduché principy technických zařízení jako je například telefon, rádio krystalka, elektrický zvonek. Budou také plnit různé úkoly, sbírat body a vyzkouší si i vysílání za pomoci morseovky.

Bližší informace o programu, cenách programů i možnosti rezervace na webu ntm.cz.