Marketingoví experti by vám řekli, že logo znamená mnohem víc, než jen grafickou značku. Už původní řecké slovo logos bývá překládáno jako slovo či význam, ale také jako smysl nebo příběh. Považoval bych proto za úspěch, kdyby se nové logo trvale otisklo do tváře pražské ZOO a stalo se známým a rozpoznávaným symbolem vyprávějícím její příběh. Po mnohaletých peripetiích, které hledání nového loga provázely, by si to pražská ZOO nepochybně zasloužila,“ řekl primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda při samotném odhalení loga na hlavní budově.

Kardinál Dominika Duka, který požehnal novému logu také přebral adopční certifikát za čtyři ptáky Kardinála dominikánského, které adoptoval. Mezi dalšími odhalujícími byla herečka Taťána Vilhelmová či skupina Sto zvířat, která samotnou akci na točně autobusů proměnila na malý amfiteátr.

Další novinkou sezony 2012 v Zoo Praha je Geostezka, která návštěvníkům přiblíží různé geologické zajímavosti a zkameněliny z historie Země. V Galerii Gočár, byla otevřena nová prodejna firmy Koh-i-noor. Poslední významná událost proběhla u Pavilonu kočkovitých šelem, kde byl položen základní kámen Pavilonu velemloků.